A XVII. Szatmárnémeti Városnapok programja május 31.- június 1. között.
Május 31., péntek:
16.00 – Rap előadás Maxilimian Munteanuval – koncert és hip-hop tánc Vlady & Still-el
helyszín: Október 25 tér, színpad
16.30 – Folk zene helyi fellépőkkel: Grupul Inedit, George Negrea, Punctul Următor, Gabriella Székely, Tavi Bud
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.30 – a „Dans Club ‘92″ táncbemutatója
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.45 – Surányi Botond popkoncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.00 – Pinocchio álma – pantomim-előadás, előadó – Arttis társulat
helyszín: Coposu sétány
18.20 – Petrica Muresan és zenekara – népzene
19.00 – a XVII. Szatmárnémeti Városnapok hivatalos megnyitója, a Stigma együttes elénekeli Szatmárnémeti himnuszát
helyszín: Október 25 tér, színpad
19.20 – Stigma koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.30 – Sylvie koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.10 – : Crazy Dancers és Passion 4 Salsa táncbemutatója
helyszín: a Szakszervezetek Művelődési Háza előtti tér
21.30 – Corina koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.20 – DJ-parádé – fellépők: : DJ Soso, DJ Cataboy, DJ Leviciusz, DJ Pepe, DJ Gabi
helyszín: Október 25 tér, színpad
Június 1., szombat:
10.00 – Gyerekek parádéja: a 10-es számú Általános Iskola mazsorettjei és a mezőfényi fúvószenekara felvonulása elindul a Székesegyház elől, megkerüli a Szabadságteret, a Coposu-sétányon keresztül pedig az Október 25 térre ér
10.00 – Melania anyó színházi bemutatója
helyszín: az Északi Színház előtere
10.30 – Szatmárnémeti iskolák és óvodák bemutatkozása
helyszín: Október 25 tér, színpad
11.00 – Gyerekjátékok
az Inedit csoport és a Művészeti Iskola diákjainak bemutatója; Mesevilág bohócokkal; gyerektánc a Passion 4 Salsa jóvoltából
helyszín: Október 25 tér, színpad
11.00 – „20.000 mérfölddel a tengerszint alatt” – a nagyváradi Arcadia társulat előadása gyerekeknek
helyszín: Északi Színház
13.00 – Hasbeszélő bemutató
helyszín: Északi Színház előtere
13.00 a X. Kézművesek Vásárának hivatalos megnyitója
fellép a Codrisorul együttes
helyszín: Coposu-sétány
18.00 – Dots instrumentális koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.30 – Szépségkirálynő-választás – közben fellép Tudor Todut és divatbemutatót tart a i Gaby’s Modells
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.30 – Puya koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.30 – DJ Project koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.15 – Stefan Banica koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
23.50 – a polgármester kisorsolja a tombola fődíját, egy Dacia Logant
helyszín: Október 25 tér, színpad
24.00 – Tűzijáték

 

Május 2., vasárnap
15.00 – Trandafirii Negri és Horatiu Cadar népzenei előadás
helyszín: Október 25 tér, színpad
16.10 – Daggu Project koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.00 – Caramel koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.50 – a Black & White Angels csoport hip hop táncbemutatója
helyszín: a Szakszervezetek Művelődési Házának előtere
18.00 – Crina Zvoboda hasbeszélő produkciója
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.40 – Florin Micaş, Park Folk Grup és Black River Blues Band koncertek
helyszín: Október 25 tér, színpad
19.20 – XXL koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.10 – 4ever koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.00 – a Sport4You extrémsport-bemutatója
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.15 – Alex Velea koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.00 – HiQ koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad

 

Párhuzamos programok:

14.00 – Folkfesztivál:
Nicolae Furdui Iancu és a „Crai Nou” zenekat Gyulafehérvárról; Cristian Pomohaci; Petreuş testvérek; Nicolae Mureşan; Maria Petca Poptean és a Măgura Néptáncegyüttes; Maria Tripon és a Sânzienele Néptáncegyüttes; Leontina Dorca; Maria Carmen Sas; Dana Maria Huja; Alina Şichet Pop és a Cununiţa Néptáncegyüttes”; Cununiţa Năzdrăvană; Malvina Madar Iederan és a „Dănţăuşii” együttes; a túrterebestelepi Ciobănaşul együttes; a Német Demokrata Fórum és a majtényi csoport német és magyar előadása
helyszín: Dana hotel rendezvénysátra, Károlyi út 128
Május 31., péntek

18.00 – Ökonomikus kórusfesztivál
helyszín a Decebal utca 1. szám alatti zsinagóga
19.00 – a Dinu Lipatti Filharmónia Vivaldi-koncertje
helyszín: Adormirea Maicii Domnului ortodox katedrális
Péntek, szombat – birkózóbajnokság – Kossuth-kert
Vasárnap: 15.00 óra – Erősember-verseny
helyszín: Székesegyház előtti tér

Péntek, szombat, vasárnap: Szatmárnémeti régen és ma – e Gheorghe Iancu és Foto Sourir fotókiállítása
helyszín: a Polgármesteri Hivatal kiállítóterme

 

Négy magyar nyelvű előadás a SOROMPÓK NÉLKÜL idei multikulturális fesztiválon
Több mint húsz kulturális rendezvényt kínál a szatmárnémeti, és környező települések közönségének május 24. és június 2. között a nemzetközi, multikulturális fesztivál, ezeknek a többsége természetesen színházi előadás, de a programban lesznek könyv- és filmbemutatók is.

Idén magyarországi és kárpátaljai színtársulatokat is meghívtak a Sorompók Nélkül-re. A színház-kedvelők a következő magyar nyelvű darabokat tekinthetik meg.:
MÁJUS 26. – vasárnap
Északi Színház – Nagyterem, 18.00 óra
Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza (Magyarország)
Csokonai Vitéz Mihály: AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ ÉS A KÉT SZELEBURDIAK
Rendezte: Keresztes Attila
MÁJUS 28. – kedd
Északi Színház – Nagyterem, 19.30 óra
Csíki Játékszín, Csíkszereda
I. L. Caragiale és Parti Nagy Lajos nyomán: KARNEBÁL
Rendezte: Sorin Militaru
MÁJUS 31. – péntek
Északi Színház – Nagyterem, 19.00 óra
Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház (Beregszász – Ukrajna)
A. P. Cehov: EGYFELVONÁSOS KOMÉDIÁK
Rendezte: Vidnyánszky Attila
JÚNIUS 02. – vasárnap
Északi Színház – Nagyterem, 20.00 óra
Csokonai Színház, Debrecen (Magyarország)
Molière: SCAPIN, A SZEMFÉNYVESZTŐ
Rendezte: Silviu Purcărete

A fesztivál teljes programjára 250 lej, 10 tetszőlegesen kiválasztott előadásra 125 lej egy bérlet ára. Jegyek 15 és 25 lej közötti árakon vásárolhatók a Szatmárnémeti Északi Színház jegypénztáránál Szatmárnémetiben a Színház utca, (Horea u) 6. sz. alatt.Tel: 0261-712106.Nyitvatartás: hétköznap 10-17, szombaton 10-13 óra közt, valamint előadások előtt egy órával.